Home / C Planı / C planı Yazarlar / Ses Dilinin Gücü- Serdar AKCA

Ses Dilinin Gücü- Serdar AKCA

Serdar AKCA

1 Ocak 1972 Karabük’te doğdu. Evli ve 2 kız–1 erkek çocuğu babası.

İlköğrenimini Karabük Yenice’de, orta öğrenimini Gebze İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Selçuk Üniversitesi EF Sosyal Bilimler Tarih Eğitimi ve AÜ İktisat İBF Kamu Yönetimi bölümleri mezunu. Yüksek Lisansını Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtma bölümünde tamamladı. ABD-Omaha Üniversitesi ve New York City Üniversitelerinde İngilizce eğitimi aldı. 1995 yılında SÜ ve TRT’nin birlikte organize ettiği Medya ve İletişim-Televizyonculuk ve 2002 İGEM Dış Ticaret Eğitimi sertifika programlarına katıldı.

1994–1996 yılları arasında Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür-Basın Müşavirliğinde ve 25- 26.Konya Milli fuarı ve Altın Başak Kültür ve Sanat Etkinlikleri Organizasyonlarında görev yaptı. Kon TV, Konya TV, Gençlik TV ve Radyo Gençlikte Program Yapımcısı ve Sunucusu olarak çalıştı. 1997–98 yıllarında Adalet Bakanlığı Bakanlık Danışmanlığı, Refah Partisi Genel Merkez Basın Müşavirliği ve TBMM’nde Milletvekili Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 1999 yılında ASKON-Anadolu Aslanları İş adamları Derneği Ankara Şubesi Kurucu Sekreteri, 2000–2003 yıllarında ise özel sektörde genel müdür olarak çalıştı. Halen ortağı olduğu bir firmada yönetici ortak olarak çalışmaktadır.

1992–1996 yıllarında MGV bünyesinde üniversite başkanı ve MGV Yenice Şube Başkanlığı, Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu. Yenice Yardım eli Derneği Kurucu YK Başkanı olarak derneğin kuruluşuna öncülük etti. AMGT Genel Merkezinde ve Amerika MGT’ ında kısa süreli misafir olarak görev yaptı. Halen Dış Politika Derneği ve Cihannüma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarda bulunmaktadır.

RP Konya İl Gençlik Kolları Yön. Krl. Üyeliği, SP Genel Merkez Gençlik Kolları Kurucu Başkanlık Divanı Üyeliği ve Gençlik Kolları Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, SP Genel Merkez İl Sorumluluğu, Bölge Halkla İlişkiler Başkanlığı, Genel Merkez Tanıtma Başkanlığı Birim Başkan Yardımcılığı, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği, Genel İdare Kurulu Üyeliği, 2. 3. Olağan Genel Büyük Kongre Divan Üyelikleri, 2002 Genel seçimler Milletvekili Adaylığı,  2009 Yerel seçimler Belediye Başkan Adaylığı, Has Parti Kurucular Kurulu Üyeliği ve 1.Olağan Genel Büyük Kongre Divan Üyeliği, Has Parti Genel Başkan Danışmanlığı gibi siyasi görevlerde bulundu. Halen Ak Parti üyesi olarak siyasi çalışmalarını sürdürmektedir.

1992–2012 yılları arasında siyasi partilerde ve sivil toplum kuruluşlarında yüzlerce açık hava, salon toplantısı, miting, kongre ve kültürel program organizasyon ve sunumunda görev aldı. Ulusal ve bölgesel dergi, gazete ve internet haber sitelerinde yazıları yayınlandı.

About

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir