Home / C Planı / C planı Yazarlar / ENGELLİLER ve DİN- Doç. Dr. Saadettin Özdemir

ENGELLİLER ve DİN- Doç. Dr. Saadettin Özdemir

ENGELLİLER ve DİN- DOÇ. DR. SAADETTİN ÖZDEMİR

1966 Yılında Antalya/ Korkuteli İlçesi Esenyurt Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okudu.  1982 yılında Antalya İmam Hatip Lisesinden, 1987’de de Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1987’den 1989’ya kadar Erzurum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde, 1989’dan 1992’ye kadar da Erzurum Sabancı Ortaokulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yaptı.

Öğretmenlik yaparken aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Felsefe ve Din Bilimleri/ Din Psikolojisi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını “İslam’da İbadet Psikolojisi” adlı teziyle 1992 yılında tamamladı.

1993’de Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Din Eğitimi Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1994’de Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Din Eğitimi Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. Doktorasını “Korunmaya Muhtaç Gençlerin Din Öğretimi İhtiyaçları” adlı teziyle 1999 yılında tamamladı.

2001’de Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri Din Eğitimi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak atandı. 2014 yılında “Engelliler ve Din” adlı eseriyle Doçent oldu. Din Eğitiminin farklı alanlarıyla ilgili çalışmaları vardır. Çalışmaları Sosyal içerikli din hizmet alanları olan cezaevleri, çocuk evleri, engelliler, huzurevleri ve diğer sosyal hizmet alanlarıdır. Engelliler yararına faaliyet gösteren Isparta Sosyal Hizmet Derneği’nin kurucularındandır. Evli ve Nergis ve Süeda adında iki kızı vardır. Halen SDÜ İlahiyat Fakültesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümünde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

 

About

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir