Home / İlmek Kitap / İlmek Yazarlar / TOPAL ÖYKÜLER- Ayhan Bahçeli

TOPAL ÖYKÜLER- Ayhan Bahçeli

Ayhan BAHÇELİ

12.03.1973 Yılında Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi Ankara Ortopedik Özürlüler Okulu’nda tamamladıktan sonra, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.
1991 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde memuriyet hayatına başlayan Ayhan BAHÇELİ, 2005 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Engelliler Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak 5 yıl görev yaptı. 2010 yılından günümüze Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Yard olarak görevine devam etmektedir.
1989 Yılında Türkiye’de Tekerlekli Sandalye Basketbolunu başlatan ekibin içerisinde yer alan Ayhan BAHÇELİ, ilk Milli Basketbolcu olma unvanını alarak tam 5 kez milli olmuş ve 3 Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasında oynamıştır. Halen lisanslı Tekerlekli Sandalye Basketbol oyuncusudur.
1990 yılında itibaren engelliler ile ilgili STK’ların çeşitli kademelerinde görev alan Ayhan BAHÇELİ, halen Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Genel Sekreterliği ile birlikte, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Sekreterliği görevine de devam etmektedir.
2012 Yılının Eylül ayında, New York’ta Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi Taraf Devletler 5. Olağan Toplantısında; “Yerel Yönetimlerde Engellilere Yönelik Örnek Uygulamalar” konulu sunum yapan Ayhan BAHÇELİ’nin akademik yayını bulunmaktadır.
2013 yılının Mayıs ayında “Topal Öyküler” kitabını okurları ile buluşturan Ayhan BAHÇELİ, engelliler ile birlikte yaşama kültürüne katkı sağlamak amacı ile yaşanmış hikayeleri kitabında derlemiştir.

About

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir